• ساعات کار: 09-18 دوشنبه- جمعه

 • شماره تلفن: 00905357804224 تلگرام، واتساپ

 • ایمیل سایت: info@anktour.com

ویزای انگلیس از ترکیه

 

انگستان یکی از چهار کشور پادشاهی بریتانیای کبیر است. سه کشور دیگرِ بریتانیا، اسکاتلند، ولز و شمال ایرلند می باشند. لندن، بزرگترین شهر انگلیس و پایتخت آن می باشد. پیشینه تاریخی انگلستان و فرهنگ آن که به واسطه زبان انگلیسی و استعمار این کشور بر دیگر مناطق جهان فراگیر گشته، این کشور را به یک مقصد توریستی محبوب در سراسر جهان تبدیل کرده است.
اگر شما نیز قصد سفر به این کشور زیبا با جاذبه های گردشگری و بناهای تاریخی فراوان را دارید باید برای گرفتن ویزای انگلستان اقدام کنید.


در انگلستان طیف گسترده ای از محیط های طبیعی به چشم می خورد و این کشور همچنان از صنعت مهم اکوتوریسم بهره مند می شود. اتباع کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند پیش از سفر به انگلستان باید از طریق سفارت این کشور برای گرفتن ویزا اقدام کنند.

انواع ویزای انگلیس

 

 • ویزای توریستی یا گردشگری
 • ویزای کار
 • ویزای تحصیلی
 • ویزای شهروندی انگلیس
 • اخذ ویزا از طریق ازدواج

متقاضیانی که صرفا با هدف گردش و تفریح و بازدید از جاذبه های انگلستان سفر می کنند، نیازمند ویزای توریستی انگلستان هستند. مسافرانی که قبلا ویزای انگلیس نداشته اند بهتر است که در ابتدا برای ویزای 6 ماهه این کشور اقدام کنند. اما افرادی که طی ده سال اخیر ویزای 6 ماهه این کشور را دریافت کرده اند بهتر است برای ویزای 2 ساله و کسانی که پیشتر ویزای 2 ساله انگلیس را دریافت کرده اند می توانند برای ویزای 5 ساله در خواست دهند. لازم به ذکر است ویزای توریستی انگلیس به صورت چند بار ورود صادر می شود یعنی متقاضی در طول مدت اقامت خود در کشور انگلستان می تواند تا زمانی که ویزایش معتبر است به این کشور ورود و خروج داشته باشد.

ویزای توریستی انگلستان از ترکیه و بررسی شرایط اخذ آن

مباحثی در این مقاله به بررسی آن پرداخته می شود

 • شرایط اخذ ویزای توریستی انگلستان از تركيه
 • چکلیست مدارک مورد نیاز ویزای توریستی انگلستان
 • مدت درخواست ویزای توریستی انگلستان
 • شرایط و نحوه تمدید ویزای توریستی انگلستان
 • نحوه تعیین وقت سفارت برای ویزای توریستی انگلستان
 • پروسه اقدام ویزای توریستی انگلستان
 • ىلايل ریجکتی ویزای توریستی انگلستان
 • نکات مهم ویزای توریستی انگلستان

در این مقاله سعی بر این نموده ایم که تمام ابهامات ذهنی شما را برطرف نماییم. شرکت خدمات مهاجرتی آنکاتور با سوابق درخشان چندین ساله با دسترسی مطالب بروز مرتبط با قوانین مهاجرتی این امکان را برای شما سروران گرامی فراهم می آورد که بتوانید با تمام روش های مهاجرت یا مسافرت به انگلستان از جمله شرایط دریافت ویزای توریستی انگلستان آشنا شوید. همچنین شما می توانید  از خدمات آنلاین شرکت آنکاتور بهره مند شوید و یا با تماس مستقیم، با دریافت مشاوره رایگان از طریق تلفن از راهنمایی های مشاورین استفاده بفرمایید. در ادامه به مباحث زیر خواهیم پرداخت:

    
1- برای ارتباط آنلاین با مشاورین روی اپلکیشن های ارتباطی کلیک کنید  
   

2- تلفن تماس مستقیم با مدیریت:

       تلفن تماس با مدیریت:  4224 535 780 90+

شرایط ویزای توریستی انگلستان

شرایط عمومی ویزای توریستی انگلستان

چگونگی اخذ ویزای توریستی انگلستان بستگی به شرایط و مدارک و از همه مهمتر به ملیت شما دارد. اگر جز افرادی هستید که از کشور ایران می خواهید اقدام نمایید، نیاز به دریافت ویزای توریستی انگلستان دارید.

افرادی که شهروند خارج از اتحادیه اروپا هستند نیز ملزم به اخذ ویزای توریستی انگلستان هستند. انگلستان به دلیل زیبایی و کیفیت بالای زندگی، افراد بسیاری را به خود جذب می کند. لازم به ذکر است که ویزای توریستی انگلستان برای موارد زیر صادر می شود:

 • اخذ ویزای توریستی جهت بازدید خانواده
 • اخذ ویزای توریستی انگلستان جهت گردش و تفریح
 • اخذ ویزای توریستی جهت بازدید ورزشی
 • اخذ ویزا برای درمان بیماری
 • اخذ ویزا برای پزشکان، دندانپزشکان و دانشجویان برای تحقیقات جهت شرکت در کنفرانس های علمی

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی انگلستان

برای درخواست ویزای توریستی انگلستان باید مدارکی را ارائه دهید تا برای شما ویزا صادر شود. ارائه مدارک درست و کامل یکی از مهم ترین مواردی است که برای صدور ویزا بسیار حائز اهمیت می باشد.

مدارک مورد نیاز را ذکر خواهیم کرد:

مدارک شناسایی

 1. ارائه گذرنامه معتبر با حداقل شش ماه اعتبار( پیشنهاد ما این است که قبل از اقدام به ویزا پاسپورت جدید کنین)
 2. یک قطعه عکس جدید ۴٫۵ * ۳٫۵ رنگی با زمینه سفید
 3. ترجمه شناسنامه، سند ازدواج( در صورت تأهل)، اسناد ملکی، رضایت نامه محضری برای فرزندانی که با یکی از والدین خود سفر می کنند. لازم است که تمامی مدارک به زبان انگلیسی ترجمه شوند و بهتر است که این مدارک از طرف دادگستری تایید شوند.
 4. تکمیل تمامی فرم ها با دقت که بصورت انلاین در صفحه رسمی سفارت انگلستان وجود دارد( تمامی فرم ها برای هر یک از متقاضیان باید به صورت جداگانه تکمیل شود.) شرکت آنکاتور خدمات تکمیل فرم ها را با نازلترین هزینه انجام می دهد)

مدارک شغلی

 1. مدارک اضافی مورد نیاز برای کارخانه داران و صاحبان مشاغل آزاد شامل: ترجمه پروانه بهره برداری، ترجمه جواز کسب، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده و ترجمه لیست پرداخت بیمه می باشد.
 2. مدارک اضافی مورد نیاز برای تجار شامل: ترجمه کارت بازرگانی، گواهی اتاق بازرگانی، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده و ترجمه لیست پرداخت بیمه می باشد.
 3. مدارک اضافی مورد نیاز برای کارفرمایان شامل: ترجمه “آگهی تاسیس”، “آگهی تغییرات” و آگهی تصمیمات” شرکت در روزنامه رسمی، ترجمه لیست بیمه و فیش حقوقی دو ماه آخر کارمندان، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، نامه تمکن بانک شرکت و ریزپرینت ۴ ماه آخر به لاتین می باشد.
 4. مدارک اضافی مورد نیاز برای کارمندان شامل: گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی روی سربرگ شرکت (با ذکر تاریخ شروع به کار، عنوان شغلی و درآمد سالیانه، نام مدیر یا سوپروایزر و مدت زمان موافقت شده با مرخصی)، ترجمه فیش حقوقی دو ماه آخر، ترجمه لیست بیمه دو ماه آخر و ترجمه حکم کارگزینی می باشد.
 5. مدارک اضافی مورد نیاز برای مهندسان شامل: ترجمه پروانه نظام مهندسی یا جواز ساخت می باشد.
 6. مدارک اضافی مورد نیاز برای بازنشستگان شامل: ترجمه حکم بازنشستگی و ترجمه فیش حقوقی دو ماه آخر بازنشستگی (در صورت افزایش حقوق، ترجمه حکم افزایش حقوق بازنشستگی ارائه شود.)

مدارک مالی

 1. ارائه مدارک مالی شامل نامه تمکن بانک و ممهور شده به مهر امور بین الملل، همچنین گردش چهار ماهه حساب.

مدارک تکمیلی

 1. دعوت نامه، شامل مشخصات کامل دعوت کننده و متقاضی که باید در دفتر اسناد رسمی به ثبت رسیده باشد. همچنین در صورت داشتن دعوتنامه باید مدارک فرد دعوت کننده شامل: کارت شهروندی(UK Citizenship Card)، پاسپورت انگلیس، شناسنامه انگلیس(UK Birth Certificate) یا کارت اقامت(PR Card)، گواهی اشتغال به کار، نامه بانک، برگه های مالیاتی(Notice of Assessment) از سوی فرد دعوت کننده نیز ارسال شود.
 2. در صورتی که دعوتنامه ندارید، ارائه مدارک مبنی بر رزرو هتل، شرح برنامه سفر و همچنین بلیط رفت و برگشت به کانادا الزامی است

در برخی موارد از سمت سفارت مدارک اضافی از شما می خواهند که باید به سفارت ارائه دهید.

زمان لازم برای صدور ویزا

ویزای توریستی انگلستان نیازی به مصاحبه ندارد. ولی متقاضی حتما باید در وقت تعیین شده در سفارت حاضر شود، تا برای تکمیل مدارک و ارائه آن ها به سفارت، انگشت نگاری و پرداخت هزینه ویزا اقدام کند. لازم به ذکر است اصل مدارک و گذرنامه شما در طول دوره بررسی نزد سفارت انگلیس باقی می ماند و سفارت در قبال مدارک دریافتی به شما رسید می دهد. هنگام مراجعه مجدد به سفارت لازم است که این رسید را همراه داشته باشید. بررسی مدارک جهت صدور ویزا ممکن است تا 20 روز کاری به طول بینجامد.

مدت ویزای توریستی انگلستان

مدت ویزای توریستی انگلستان بر حسب نوع درخواست

هر فردی که قصد دریافت ویزای توریستی انگلستان را دارد، باید به موقع اقدام نماید تا بتواند نتیجه مطلوب را به درستی کسب نماید. برای اخذ ویزای توریستی انگلستان باید حداقل ۳ ماه زودتر از زمانی که می خواهید سفر کنید به سفارت درخواست نمایید. پس از درخواست باید مدارک مورد نیاز را ارائه فرمایید. بررسی مدارک شما ممکن است ۳ هفته کاری به طول بی انجامد. زمانی که با درخواست شما موافقت شد به شما اجازه می دهند ۶ ماه در کشور انگلستان حضور داشته باشید. البته این مدت زمان با توجه به نوع ویزای توریستی شما ممکن است، متفاوت باشد. به عنوان مثال با دریافت ویزای درمانی کشور انگلستان ممکن است به شما ۱۱ ماه اجازه حضور در آن کشور را بدهند. همچنین افرادی که برای ویزای همراه دانشجویی که در حال تحصیل در کشور انگلیس است درخواست می دهند، ۱۲ ماه به شخص اجازه حضور در کشور انگلستان را می دهند. اگر تمایل به بازدید و سفر منظم برای مدت طولانی تر را دارید، می توانید برای ویزای بلند مدت ۲ ساله، ۵ ساله و ۱۰ ساله درخواست دهید. البته در این نوع ویزاها فرد ، تنها ۶ ماه در سال مجاز به حضور در کشور انگلستان خواهد بود.

تمدید ویزای توریستی انگلستان

امکان تمدید ویزای توریستی انگلستان برای شما وجود خواهد داشت ولی به شرطی که ویزای شما برای کمتر از ۶ ماه صادر شده باشد. یعنی به عنوان مثال اگر ویزای شما ۳ ماهه است، می توانید آن را برای ۳ ماه دیگر تمدید نمایید. اگر شما در انگلستان تحت معالجه پزشکی خصوصی هستید در صورت داشتن شرایط لازم می توانید ۶ ماه دیگر آن را تمدید کنید. شرایط لازم برای تمدید ویزای درمانی به شرح زیر می باشد:

 • هزینه های درمانی را قبلا که در انگلستان بودید به طور کامل پرداخت کرده باشید.
 • تمکن مالی که نشان دهد می توانید خود را از نظر مالی تامین کنید
 • شما باید ثابت کنید بعد از اتمام درمان پزشکی کشور انگلستان را ترک خواهید کرد.
 • نامه ای ارائه دهید که نشان دهد مدت درمان شما چه مدت طول می کشد.

برای تمدید ویزای توریستی انگلستان باید به صورت آنلاین اقدام نمایید. وقتی که برای تمدید درخواست می دهید باید اطلاعات بیومتریک ( اثر انگشت و یک عکس ) ارائه دهید. همچنین باید مدارک مورد نیاز را ارسال بفرمایید. تا زمانی که جواب درخواست شما نیامد نباید به خارج از کشور انگلستان سفر کنید.

وقت سفارت برای ویزای توریستی انگلستان از ترکیه

. برای تعیین وقت سفارت انگلستان از ترکیه باید طبق روند زیر اقدام فرمایید:

 • در مرحله اول باید به سایت fco.gov.uk/home/welcome/ ورود پیدا کنید.
 • پس ورودتان به سایت باید اطلاعات خود را به درستی وارد سایت کنید. ( در صورت اشتباه امکان تصحیح برای شما وجود نخواهد داشت)
 • در مرحله سوم باید کد ریجستری را دریافت نمایید که بتوانید برای وقت سفارت اقدام نمایید.
 • در این مرحله به شما ۳ ساعت فرصت می دهند تا هزینه های مربوطه را پرداخت نمایید. ( هزینه ها باید توسط مستر کارت یا ویزا کارت پرداخت شود)
 • بعد از مراحل انجام شده باید در سایت https://www.vfsglobal.co.uk/global/ ثبت نام کنید.

برای تعیین وقت سفارت ویزای توریستی انگلستان در تهران شما فقط می توانید مراحل بیومتریک را انجام دهید. شما برای تعیین وقت سفارت انگلستان هم می توانید از کشورهای ترکیه و امارات نیز درخواست نمایید و اقدامات لازم را به عمل آورید.

آدرس سفارت انگلیس در ترکیه

 

UK Visa Application Center Istanbul
Profilo AVM
Cemal Sahir Cad
Kat 4 No.1381A
Mecidiye koy,Istanbul Turkey
—————-
UK Visa Application center Ankara
Sheraton business Centre
bogaz Sokok kavaklidere
Ankara 06700 Turkey
 

دلایل ریجکتی ویزای توریستی انگلستان

یکی دیگر از مهم ترین مواردی که باید به آن توجه داشته باشید این است که از ابتدا برای اقدام ویزای توریستی انگلستان از یک موسسه معتبر کمک بگیرید. از مواردی که ممکن است منجر به ریجکتی پرونده شما شود موارد زیر می باشد:

 • مخدوش بودن یکی از مدارک از جمله پاسپورت
 • به هر دلیلی اگر عکس شما واضح نبوده باشد
 • پرداخت ننمودن هزینه های ویزا
 • ارائه اطلاعات نادرست در فرم درخواست
 • نداشتن تمکن مالی مناسب
 • نشان ندادن علقه در کشور خود
 • اگر به موقع در وقت مقرر شده حضور نداشته باشید.
 • محرز و مشخص نبودن علت سفر

آدرس

 
Address: Regnum Sky Tower Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No:57/116 (T Katı) Çankaya/ANKARA
4224 780 535 90+:Tel 
info@anktour.com
 

شرکت خدمات مهاجرتی-توریستی آنکاتور واقع در شهر آنکارا پایتخت کشور ترکیه، با هدف ارائه خدمات اخذ ویزای کشورهای کانادا، انگلیس، آمریکا، حوزه شینگن و همچنین خدمات توریستی در خدمت هموطنان ارجمندمان می باشد.

ماموریت شرکت آنکاتور ارائه خدمات با نازلترین هزینه، دقیق ترین و بروز ترین اطلاعات فرایند اخذ ویزا به دلیل دسترسی به سازمان VFS GLOBAL و همچنین سفارت های مربوطه در شهر آنکارا می باشد. مجموعه آنکاتور علاوه بر خدمات اخذ و پیکاپ ویزا از شهر آنکارا، سوابق اجرای تورهای تفریحی-فرهنگی در کشور ترکیه و ایران را نیز داشته است.

وب سایت شرکت خدمات مهاجرتی-توریستی آنکاتور با ارايه خدمات ۲۴ ساعته در خدمت هموطنان عزیزمان می باشد.

 

پل ارتباطی:

4224 535 780 90+تلفن تماس مستقیم با مدیریت آنکاتور
                     
واتساپ تلگرام  اینستاگراماینستاگرام     فیس بوک    
تلفن دفتر:                     5020465 312 90+
 فاکس:                        5148376 312 90+
  پست الکترونیکی :          info@anktour.com